Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Aktuálně  > Večer věnovaný Emerichu Rathovi

Večer věnovaný Emerichu Rathovi
7. 4. 2022

Dne 7. dubna pořádáme večer na téma Emerich Rath. Nejprve se od 17 hodin uskuteční přednáška Mgr. Kryštofa Zemana o této osobnosti, následovat bude prohlídka exponátů týkajících se Emericha Ratha ve výstavě Naši Němci a od 19 hodin projekce filmu Poslední závod v Hraničáři. 

Všestranný sportovec německé národnosti Emerich Rath byl zapomenutou historickou osobností, nyní vstupuje opět do všeobecného povědomí díky filmu Poslední závod, který měl premiéru na konci března. Příběh tohoto (nejen) lyžaře, hokejisty, fotbalisty a boxera, který se neúspěšně pokusil zachránit Bohumila Hanče před zmrznutím na Zlatém návrší, představí historik Mgr. Kryštof Zeman. V rámci přednášky budou též promítány unikátní fotografie, které byly nalezeny v archivu v rámci přípravy výstavy Naši Němci. Návštěvníci si také budou moci prohlédnout exponáty Emericha Ratha v této výstavě a od 19 hodin zhlédnout film Poslední závod ve Veřejném sále Hraničář.

Collegium Bohemicum

Zpět na výpis novinek

Archivní novinky

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci