Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Česko-německé vztahy  >  Kulturní akce

Česko-německé vztahy | Kulturní akceDen s němčinou
12. 4. 2021, 08:30
Zoom - online

První online Den s němčinou 2021 se bude konat ve čtvrtek 22. 4. 2021 od 8:30 hodin. 
Program je velmi pestrý. Dopoledne bude probíhat program pro žáky a žákyně základních a středních škol, odpoledne další vzdělávání a prezentace pro starší žákyně a žáky, vyučující a studující. 
Den s němčinou bude zahájen v předvečer konání představením česko-německého kabaretu "to téma" (21. 4. 2021 od 19 hodin).
Pořadatelem této akce je Goethe Institut Praha. 

Collegium Bohemicum Více informací zde

Collegium Bohemicum

„Genealogie a možnosti výzkumu v českých archivech“ s archivářem Miroslavem Vetrákem
1. 4. 2021, 18:00
Zoom - online

Online přednáška k tématu: "Genealogie a možnosti výzkumu v českých archivech" s archivářem Miroslavem Vetrákem proběhne ve čtvrtek 1. 4. 2021 od 18:00 hodin přes platformu Zoom nebo Facebook.


Otázka, kolik informací lze v archivech najít o vlastních předcích, zajímá nemalé množství lidí. Miroslav Vetrák jako archivář ve Státním okresním archivu Tachov radí badatelům jak z české, tak z německé strany. Poskytne úvod do českého archivnictví a ukáže možnosti, které nabízí digitalizace. Na závěr zodpoví otázky publika.
Tato akce je dostupná přes aplikaci Zoom na tomto odkaze bit.ly/GenealogieForschungVýzkum

Akce lze sledovat i přes platformu Facebook, zde však pouze s originálním zvukem bez tlumočení.

Pořadatelem této akce je Centrum Bavaria Bohemia - Schönsee.

Collegium Bohemicum více informací

Collegium Bohemicum

Pražský divadelní festival německého jazyka
1. 12. 2020, 18:00
Praha

Dnes večer byl zahájen 25. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka, který se letos koná on-line. V jeho rámci je možné zhlédnout řadu divadelních představení, a to zdarma. Velice nás potěšilo, že letošní Cena Josefa Balvína, udělovaná v rámci tohoto festivalu za nejlepší českou inscenaci německy psaného textu, putuje do Činoherního studia v Ústí nad Labem za divadelní hru Tomáše Loužného a Karla F. Tománka Funny Games, která představuje adaptaci stejnojmenného filmu rakouského režiséra Michaela Hanekeho. Gratulujeme! Záznam této inscenace můžete zhlédnout na webových stránkách festivalu 5., 6. a 7. prosince mezi 20 a 24 hodinou.     

Collegium Bohemicum Stránky festivalu naleznete zde

On-line představení v rámci Německého divadelního festivalu v Pardubicích
19. 11. 2020, 19:00
Pardubice

Goethe-Zentrum Pardubice pořádá ve čtvrtek 19. listopadu od 19 hodin on-line divadelní představení česko-německé kabaretní skupiny Das Thema / To téma nazvané Macht und Ohnmacht.

Moc a bezmoc – ať už v rodině, ve skupině, v politické straně, šachovém klubu, společnosti nebo nevyhnutelně v politice. Čtyři aktéři zkoumají nemilosrdně sami sebe - jako samozvané sociology, psychology a sci-fi antropology. A kladou publiku i sobě navzájem nepříjemné otázky. Jak je možné z bezmoci udělat supervelmoc?

Představení bude on-line přenášeno prostřednictvím platformy Zoom, a to zdarma. Návod, jak představení sledovat, naleznete v připojeném odkazu.  

Collegium Bohemicum divadelnifestival_totema_dasthema.pdf

Festival Mezipatra nabízí německé filmy
8. 11. 2020, 8:00
Goethe institut Praha

Starší i novější německé filmy je možné nyní zhlédnout on-line v rámci festivalu Mezipatra, který se koná až do 21. listopadu.

Collegium Bohemicum Odkaz na stránky Goethe institutu naleznete zde

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci