Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Kulturní akce  >  Autorská čtení

Kulturní akce | Autorská čteníŽivot obyvatel v krajině pod Studencem - Jitka Tůmová
24. 3. 2021, 17:00
Zoom - online

Beseda s autorkou knihy Život obyvatel v krajině pod Studencem paní Jitkou Tůmovou proběhne online ve spolupráci se Severočeskou vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem ve středu 24. 3. 2021 od 17h.

V knize je mapována historie a současnost obyvatelstva v jednotlivých domech vesnic Studený a Lipnice na Českokamenicku. 

Na tuto akci je nutné se objednat na tomto mailu:

rezervace@svkul.cz

Na základě rezervace vám bude zaslán odkaz s přístupem do online konferenční místnosti, kde bude beseda probíhat. 

AKTUALIZACE: Pokud jste akci nestihli, je možné ji shlédnout na odkaze níže.

Collegium Bohemicum více informací

Collegium Bohemicum

Autorské čtení – K. H. Mácha: Mai 12. 10. 2020
12. 10. 2020, 18:00
Ústí nad Labem

Autorské čtení bylo z důvodu opatření kvůli pandemii koronaviru zrušeno. Diváci o něj ale nepřijdou - chceme jej uspořádat v náhradním termínu, patrně v květnu příštího roku.

Collegium Bohemicum

Thomas Brussig čte ze svého románu Hrdinové jako my
29. 10. 2019, 17:00
Činoherní studio, Ústí nad Labem

Thomas Brussig patří k nejznámějším současným německým spisovatelům. Ve své tvorbě se často věnuje období Německé demokratické republiky, respektive jejího zániku na přelomu 80. a 90. let. Velkou oblibu získal především jeho román Am kürzeren Ende der Sonnenallee (česky jako Na kratším konci ulice), který zobrazuje život v NDR očima dospívajícího chlapce.

V Ústí nad Labem bude Thomas Brussig číst ze svého románu Helden wie wir (1995, česky 2000), který vypráví příběh pádu Berlínské zdi z poněkud netradičního pohledu mladého spolupracovníka východoněmecké tajné policie. Hlavní postava díla, označovaného za „eroticko-satirický román“, tak poněkud připomíná hrdinu slavného románu Günthera Grasse Plechový bubínek. V rámci autorského čtení vystoupí též překladatelka románu Jana Zoubková.

Collegium BohemicumCollegium Bohemicum

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci