Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Aktuálně - archiv  > Další díl podcastu ze série Příběhy exponátů z výstavy Naši Němci

Další díl podcastu ze série Příběhy exponátů z výstavy Naši Němci
31. 3. 2021

Přinášíme nový díl podcastu ze série Příběhy exponátů z výstavy Naši Němci. Tento díl je věnovaný Pašijovým hrám v Hořicích na Šumavě.


Koncem 80. let 19. století byly Hořice na Šumavě ospalé zapomenuté městečko. O pár let později sem už mířily desetitisíce lidí, aby v nové divadelní budově shlédly unikátní pašijové představení. Celý den se před diváky střídaly scény ze Starého a Nového zákona, doprovázené orchestrem, varhanami a velkým sborem. V tradicích zdejšího lidového divadla vystupovali na jevišti neherci, lidé z Hořic a okolí, a přesto jejich výkon publikum ohromoval a dojímal. Hrálo se především v létě. Jak se v průběhu pouhých několika let podařilo změnit jednoduchou německou lidovou hru v efektní představení, které mohlo konkurovat nejslavnějším pašijovým hrám své doby v bavorském Oberammergau?
Poslechněte si příběh hořických pašijí v našem podcastu. Odkaz naleznete níže.
V podcastu hovoří germanistka Milada Vondráčková a historik Jan Palkovič.Natočili Hana Soukupová a Libor Soukup. Videa a podcasty vznikají díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti a Goethe Institutu Praha.

Collegium Bohemicum Podcast si můžete poslechnout zde

Collegium Bohemicum

Zpět na výpis archivních novinek

Aktuální novinky

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci