Česky Deutsch

Do Ústí přijede česko-německý spisovatel Jan Faktor

Do Ústí nad Labem tento pátek přijede a ze svého podivuhodného románu bude číst česko-německý spisovatel Jan Faktor

„Jiříkovy starosti o minulost aneb Pod záštitou svatého Bimbama se zvonícími varlaty“, takto tajuplně se nazývá nejnovější román spisovatele Jana Faktora, s nímž se budou moci tento pátek seznámit i Ústečané. Z německého originálu románu, jenž byl dokonce nominován na Cenu knižního veletrhu v Lipsku, bude předčítat sám autor. „Tato akce je ale určena pro všechny milovníky dobré literatury, na své si určitě přijdou i ti, kteří si příliš nerozumí s němčinou, protože z českého překladu bude paralelně číst ústecký performer Vašek Formánek,“ říká spoluorganizátorka čtení a vedoucí Katedry germanistiky FF UJEP doc. Renata Cornejo.
Pražský rodák Jan Faktor žije již od konce sedmdesátých let v Berlíně, kde se připojil ke skupině literárních experimentátorů působících ve vyhlášené umělecké čtvrti Prenzlauer Berg. Čtení z jeho románu, jehož české vydání se zatím jen chystá, se uskuteční tento pátek 11. května od 19 hodin v příjemné atmosféře klubovny Muzea města Ústí nad Labem.
Čtení Jana Faktora s podporou Goethe-Institutu organizuje ústecké Collegium Bohemicum ve spolupráci s Katedrou germanistiky FF UJEP. „Tato akce je navíc součástí doprovodného kulturního programu vědecké konference „National – postnational – transnational“, kterou v těchto dnech v Ústí pořádáme společně s vídeňskou a poznaňskou univerzitou,“ dodala Renata Cornejo.