Česky Deutsch

9. Nová Papučpárty

9. Nová Papučpárty
Výborné kapely, pohodová hudba a uvolněná atmosféra jsou hlavními atributy tradiční, tentokrát již 9. Nové Papučpárty, která své návštěvníky roztančí 19. dubna od 19 hodin v Music Pubu DOMA, Masarykova 3125/18, Ústí nad Labem. Ještě předtím, v 17.30 hodin proběhne v místě konání tisková konference s německým hostem, skupinou Charlie´s Choice.
„Myslím si, že program 9. Nové Papučpárty může zaujmout široké publikum. Ústecká parta Kus kus klan s netradičními nástroji, německá lahůdka s atraktivní zpěvačkou, vyzrálí Slováci POLEMIC a dojezdový pohodář Colectiv jsou zárukou perfektní zábavy,“ vyjádřil se k blížící události odborný asistent Radim F. Holeček. Právě pod jeho odborným vedením ve volitelném kurzu Centra jazykové přípravy Pedagogické fakulty UJEP studenti univerzity akci organizují.
Hlavním hostem je kapela POLEMIC, která svým rytmem dostává publikum do extáze již více než 20 let. Nové album vydá kapela sice až v květnu, ale fanoušci mohou doufat, že nové hity uslyší již nyní. „Jsme příjemně vyčerpáni z příprav, které se točí kolem vydávání dalšího alba, a tak už se těšíme na sbírání nové energie na koncertech. Úžasné publikum a příjemné pocity strávené na pódiu – to je to, co nás i po tolika letech žene dál,“ uvedla kapela Polemic.
K Nové Papučpárty však tradičně patří i německý host. Berlínské SKA přiveze do Ústí tamější formace Charlie’s Choice. „23. března nám vyšla první dlouhohrající deska a v současné době natáčíme singl se dvěma novými písničkami. Ty bychom rádi představili i ústeckému publiku a jsme moc zvědaví, jak bude na naší hudbu reagovat. Slíbit můžeme večer plný potu a zábavy,“ uvedl k vystoupení v Ústí nad Labem kapelník Martin Haberland.
Milovníci exotiky jistě najdou zalíbení v nezvyklých tónech ústecké skupiny Kus kus klan a na své si přijdou i nadšenci reggae, neboť na pódiu se objeví i „Budějická Jamajka“ alias Colectiv.
Akce se koná pod záštitou rektora Univerzity Jana Evangelista Purkyně, prof. RNDr. René Wokouna, CSc.
Na pořádání celé akce se podílí Centrum jazykové přípravy PF UJEP, Music Pub MAHA, Collegium Bohemicum a Goethe-Institut Praha.