Česky Deutsch

Do Ústí přijíždí shooting star německé literatury

Mladá úspěšná německá spisovatelka Maike Wetzelová představí své povídky ústeckému publiku ve čtvrtek 15. dubna. Do Ústí nad Labem ji pozvala ústecká vědecká a kulturní společnost Collegium Bohemicum, o.p.s. společně s katedrou germanistiky UJEP.

Spisovatelka, filmařka a novinářka Maike Wetzelová (36) je výrazná mladá tvář německé literatury. Pozornost vzbudil už její debut HOCHzeiten (2000), její talent potvrdila také druhá povídková kniha Lange Tage (2003).

Autorka obě knížky představí během autorského čtení v Severočeské vědecké knihovně ve čtvrtek 15. dubna od 17 hodin. Collegium Bohemicum ho spolupořádá v rámci dvacátého výročí katedry germanistiky na UJEP. Také se podělí o své zkušenosti se psaním filmových scénářů nebo s tím, jak složité je se prosadit na německém knižním trhu. Čtení doplní promítání filmu HOCHZeiten, který Maike Wetzelová režírovala podle vlastního scénáře.

Čtení bude v němčině a češtině, česky bude předčítat autorka, herečka a zpěvačka Marcela Koutková.

Literárnímu večeru bude předcházet dvoudenní seminář kreativního psaní pro studenty ústecké germanistiky.

Všechny srdečně zveme.

Čas: 15. dubna od 17 hodin
Místo: Severočeská vědecká knihovna, W. Churchilla 3, Ústí nad Labem
Čtení v češtině a němčině.
Film: HOCHZeiten, scénář a režie: Maike Wetzelová, SRN 2000. V původním znění s titulky.
Vstupné zdarma.

S finanční podporou Goethe-Institutu.

Maike Wetzelová (* 1974 Groß-Gerau) je spisovatelka, novinářka a filmařka. Debutovala v roce 2000 knihou HOCHzeiten, následovala povídková kniha Lange Tage. Povídky publikovala ve více než čtyřiceti antologiích a časopisech a byly mnohokrát oceněny. Novinářsky publikuje mj. v DIE ZEIT, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Welt.
Maike Wetzelová studovala režii v Mnichově a ve Velké Británii. Točí reportáže a krátké filmy. Žije v Berlíně a v Hesensku.