Česky Deutsch

Collegium Bohemicum vypsalo výběrové řízení na zhotovení výstavy „Naši Němci“

Budova místa plnění je v režimu ochrany památkové péče; jeho prohlídka se uskuteční dne 20. 11. 2019 od 11 hod.
Tato zakázka, jejíž předpokládaná maximální hodnota je 35 000 000 Kč bez DPH, zahrnuje výrobu výstavního fundusu, dodání audiovizuální techniky, osvětlení, grafických prvků a dalších komponentů. Zadávací dokumentace je k dispozici zde.


Collegium Bohemicum oznámilo záměr vypsat výběrové řízení na zhotovení výstavy „Naši Němci“

Collegium Bohemicum učinilo ve Věstníku veřejných zakázek předběžné oznámení o vypsání výběrového řízení na tzv. generálního zhotovitele stálé muzejní expozice k dějinám německy mluvícího obyvatelstva českých zemí „Naši Němci“. Odkaz na toto oznámení je možné najít zde


21. Dny české a německé kultury

Od 24.10. do 10.11.2019 prezentujeme v rámci festivalu Dny kultury rozmanitý program s koncerty, výstavami, čtením a ještě mnoho dalšího. Všechny akce v kalendáři akcí a na www.tdkt.info.


Česko-německý kabaret: To Téma / Das Thema

První česko-německy kabaret přímo z Prahy, ktery nemilosrdně a s totálním osobním nasazením v divokych a něžnych jazykovych šarvátkách zkoumá následující: Takže, proč tady vůbec žijeme (spolu) a to už tisíc let?!


Živé pohraničí

V Mariánských Lázních a okolí se koná první ročník česko-německého hudebního festivalu Živé pohraničí. Collegium Bohemicum tento festival podporuje a děkuje organizátorům za aktivitu, která vede k oživení kulturního života (nejen) v českém pohraničí. Zájemce o vážnou hudbu srdečně zveme na vystoupení našich předních umělců.