Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Aktuálně  > Zveme vás na festival Dny české a německé kultury

Zveme vás na festival Dny české a německé kultury
21. 9. 2022

Již tradičně patří první polovina října festivalu Dny české a německé kultury. Jeho 24. ročník slavnostně zahájí 3. října v 18.00 mladý a energický swingový Orchestr Ježkovy stopy. V Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem se orchestr představí s programem k 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha nazvaný „Hlas z Ameriky“. V jeho rámci zazní protiválečné písně Voskovce, Wericha a Ježka, kterými na vlnách rozhlasu bojovali proti nacistické okupaci.   

Letošní ročník festivalu má téma „Stopy“ a prolíná se celým programem, který 16. října zakončí v Císařském sále přední český hobojista Vilém Veverka a PhilHarmonia Octet Prague. To ale jen zlomek programu, který můžete zhlédnout.

Ve dnech od 2. až do 16. října vás čeká více než deset kulturních akcí, které se prolínají napříč uměleckými žánry, od hudby, filmu, přes výtvarné umění až po divadlo a literaturu. Mezi hosty letošního festivalu jsou významná německá novinářka a autorka bestselleru „Všechno, co si nepamatujeme“ Christiane Hoffmann, BARLEN ensemble a Hana Shabuová-Baboráková s programem

Dvacáté století Franze Fühmanna

v rámci  Ústecké noci literatury. Vidět můžete také vycházející hvězdu hereckého nebe Antonii Formanovou v koncertně-divadelním představení o Almě Mahlerové a v neposlední řadě diváky čekají projekce dvou německých filmů oceňovaných mezinárodní kritikou.

Přijďte si užít podzimní dny s festivalem, který propojuje českou a německou kulturu. Kompletní program najdete zde a na stránkách www.tdkt.info/cz/ také německou část programu. Těšíme se na vás!

Collegium Bohemicum

Zpět na výpis novinek

Archivní novinky

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci