Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Aktuálně - archiv  > Romanovská-Tichý-Hrubý-Kugel

Romanovská-Tichý-Hrubý-Kugel
15. 10. 2021

Pá 15.10.2021, 19:00

Koncert

Trio RTH hraje ve složení Anna Romanovská Fliegerová (housle a koto), Petr Tichý (kontrabas) a Michal Hrubý (klarinety, saxofon a flétna). Trio se věnuje převážně volné improvizaci. Hudebníci sami i hudební nástroje, které k improvizaci využívají, mají velmi rozdílný hudební background. Anna Romanovská má klasické hudební vzdělání a silný vliv na ni má soudobá hudba, na jejímž poli se převážně pohybuje. Japonská třináctistrunná citera zvaná koto, na níž hraje, přináší do celkového zvuku orientální nádech. Petr Tichý, jehož hudební základy vycházejí ze studia jazzového kontrabasu na Konzervatoři Jaroslava Ježka a na jazzovém oddělení pražské HAMU, svým multižánrovým přístupem přiznává i své kořeny v lidovosti, folkloru a folku. Michal Hrubý a jeho punkově folklórní hudební základ, rozšířený o nevšední hudební znalosti napříč staletími i hudebními styly, kongeniálně doplňuje celek o nezbytný prvek nečekaného.

Minulý rok orchestr spojil síly s německým bubeníkem Klausem Kugelem, s nímž se hráči seznámili na druhém ročníku festivalu Dobršská brána v roce 2018.

 

Informace

Hrad Střekov sklepení

Na Zacházce 844, Ústí nad Labem

www.lobkowicz.cz/strekov

Vstupné: 150/100 Kč

Rezervace: info@collegiumbohemicum.cz

Collegium Bohemicum Více informací zde

Collegium Bohemicum

Zpět na výpis archivních novinek

Aktuální novinky

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci