Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Aktuálně - archiv  > Nová série podcastů

Nová série podcastů
30. 12. 2020

I my jdeme s dobou, která nás nutí hledat nové formáty pro on-line komunikaci s našimi příznivci. Otevíráme novou sédii podcastů - audioformátu, v němž chceme přístupnou formou představit fenomény česko-německých dějin, kultury a vztahů. Najdete je na našem kanále na Soundcloudu.

První díl jsme natočili se spisovatelem a scenáristou Pavlem Kosatíkem. Ten je autorem Menší knížky o německých spisovatelích z Čech a Moravy, která poprvé vyšla už ve druhé polovině 90. let. "Jsem si jist, že v této literatuře máme celý paralelní proud kultury. Tito autoři psali způsobem, kterému my nejlépe rozumíme, je to o zdejších poměrech. Střílíme se do nohy, když kolem těch pokladů chodíme nevšímavě," říká v rozhovoru Kosatík. V úvodním dílu jsou zmíněni například Franz Kafka, R. M. Rilke, Marie von Ebner-Eschenbach nebo Berta Suttner, ale jdeme až na samý počátek, k posledním Přemyslovcům. Přejeme inspirativní poslech a těšíme se na vaše komentáře! Projekt podpořil Goethe Institut Praha a Česko-německý fond budoucnosti.

Collegium Bohemicum

Zpět na výpis archivních novinek

Aktuální novinky

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci