Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Aktuálně - archiv  > Další díl podcastu ze série Příběhy exponátů z výstavy Naši Němci

Další díl podcastu ze série Příběhy exponátů z výstavy Naši Němci
5. 5. 2021

Dnes přinášíme nový díl podcastu ze série Příběhy exponátů z výstavy Naši Němci. Tento díl je věnovaný rodině Schichtových.
Schichtovy závody, zaměřené hlavně na výrobu margarínu a drogistického zboží, patřily k nejvýznamnějším podnikům rakousko-uherské monarchie a později i Československa. K jejich silným zbraním patřila dokonale promyšlená reklama, která oslovovala zákazníky úplně novým způsobem. Názvy firmy a jejich produktů nesla letadla i balóny, objevily se první billboardy, populární byly zákaznické soutěže i dárky k nákupům, propagaci kosmetiky propůjčily svou tvář populární herečky. Zvláštní pozornost věnovala firma reklamním filmům, které často vynikají kvalitním zpracováním i novátorskými postupy.
Na výstavě Naši Němci uvidí návštěvníci papírové i filmové reklamy firmy Schicht, obaly mýdel a dalších produktů vyráběných v Schichtových závodech, ale také filmy zachycující soukromý život této podnikatelské rodiny.
Obrazové materiály u tohoto podcastu pocházejí ze sbírek Muzea města Ústí nad Labem. Podcasty vznikají díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti, Goethe Institutu Praha a Města Ústí nad Labem.

Collegium Bohemicum Podcast si můžete poslechnout zde

Collegium Bohemicum

Zpět na výpis archivních novinek

Aktuální novinky

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci