Collegium Bohemcium: Collegium Bohemicum, česko-německé vztahy, česko-rakouské vztahy, dějiny Němců v Čechách, Ústí nad Labem, Naši Němci
Collegium Bohemicum Collegium Bohemicum  >  Česko-německé vztahy  >  Kulturní akce

Česko-německé vztahy | Kulturní akcePražský divadelní festival německého jazyka
1. 12. 2020, 18:00
Praha

Dnes večer byl zahájen 25. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka, který se letos koná on-line. V jeho rámci je možné zhlédnout řadu divadelních představení, a to zdarma. Velice nás potěšilo, že letošní Cena Josefa Balvína, udělovaná v rámci tohoto festivalu za nejlepší českou inscenaci německy psaného textu, putuje do Činoherního studia v Ústí nad Labem za divadelní hru Tomáše Loužného a Karla F. Tománka Funny Games, která představuje adaptaci stejnojmenného filmu rakouského režiséra Michaela Hanekeho. Gratulujeme! Záznam této inscenace můžete zhlédnout na webových stránkách festivalu 5., 6. a 7. prosince mezi 20 a 24 hodinou.     

Collegium Bohemicum Stránky festivalu naleznete zde

On-line představení v rámci Německého divadelního festivalu v Pardubicích
19. 11. 2020, 19:00
Pardubice

Goethe-Zentrum Pardubice pořádá ve čtvrtek 19. listopadu od 19 hodin on-line divadelní představení česko-německé kabaretní skupiny Das Thema / To téma nazvané Macht und Ohnmacht.

Moc a bezmoc – ať už v rodině, ve skupině, v politické straně, šachovém klubu, společnosti nebo nevyhnutelně v politice. Čtyři aktéři zkoumají nemilosrdně sami sebe - jako samozvané sociology, psychology a sci-fi antropology. A kladou publiku i sobě navzájem nepříjemné otázky. Jak je možné z bezmoci udělat supervelmoc?

Představení bude on-line přenášeno prostřednictvím platformy Zoom, a to zdarma. Návod, jak představení sledovat, naleznete v připojeném odkazu.  

Collegium Bohemicum divadelnifestival_totema_dasthema.pdf

Festival Mezipatra nabízí německé filmy
8. 11. 2020, 8:00
Goethe institut Praha

Starší i novější německé filmy je možné nyní zhlédnout on-line v rámci festivalu Mezipatra, který se koná až do 21. listopadu.

Collegium Bohemicum Odkaz na stránky Goethe institutu naleznete zde

Copyright © 2020 Collegium Bohemicum, o.p.s.
Všechna práva vyhrazena.
Created by UpFront

Collegium Bohemicum Naši Němci