Česky Deutsch

Jarní vydání Kina Aussig

Collegium Bohemicum opět přináší tradiční jarní filmovou řadu Kino Aussig.

Po dobu čtyř týdnů uvedeme každé úterý jeden film z aktuální německé filmové tvorby. Tentokrát na téma „Boj proti zlu“. Filmy budou promítány v původním znění s českými titulky.

Akce je pořádána ve spolupráci s Veřejným sálem Hraničář za podpory Goethe Institutu Česko.

Program:

3. 4. 2018
Čas kanibalů (Zeit der Kannibalen)
Režie: Johannes Naber
Německo, 2014, 93 min.
Německy s českými titulky

Tři úspěšní podnikoví poradci, kteří jako frontoví vojáci globálního kapitalismu cestují světovými průmyslovými metropolemi, aby dokončili to, co se jinde označilo jako účinné. Nemilosrdná a zároveň výstřední groteska.

10. 4. 2018
Stát vs. Fritz Bauer (Der Staat gegen Fritz Bauer)
Režie: Lars Kraume
Německo, 2015, 105 min.
Německy s českými titulky

Stát vs. Fritz Bauer inscenuje rozhodující roky činnosti frankfurtského generálního státního zástupce Fritze Bauera, během kterých se zasazoval o zažalování osob zodpovědných za činy nacistického režimu, a s tím spojené problémy poválečného Německa. V rámci Německé filmové ceny 2016 obdržel snímek hlavní cenu za nejlepší film.

17. 4. 2018
Die Akte General
Režie: Stephan Wagner
Německo, 2015, 89 min.
Německy s českými titulky

Stejně jako film Stát vs. Fritz Bauer se politické drama Die Akte General zabývá historickou osobností Fritze Bauera, který se jako hesenský generální státní zástupce v letech 1959 až 1962 podílel na dopadení Adolfa Eichmanna. V hlavní roli se v tomto filmovém zpracování představí německý herec Ulrich Noethen, známý mimo jiné z filmu Hannah Arendt.

24. 4. 2018
Freistatt
Režie: Marc Brummond
Německo, 2015, 104 min.
Německy s českými titulky

Léto 1968: po eskalaci jedné z opakujících se hádek mezi Wolfgangem a jeho otčímem končí čtrnáctiletý chlapec v odlehlém pečovatelském ústavu. Toto církevní zařízení se ukáže být místem brutálního potlačování, nesvobody a vyděračství. Jakékoliv snahy o útěk jsou doslova sadisticky potrestány - a i přesto se Wolfgang snaží nalézt své štěstí na svobodě.