Česky Deutsch

Slavnostní zakončení DČNK 14: KAFKA BAND

Slavnostní zakončení festivalu 16. DNY ČESKÉ & NĚMECKÉ KULTURY ("DČNK")nabídne divákům z obou stran hranice přímo jedinečný a neopakovatelný zážitek v podobě literárně-hudebního projektu KAFKA BAND...

FB UDÁLOST/Event
● COLLEGIUM na FB & YouTube

KAFKA BAND na: www & fb & YouTube, J. Rudiš - WordPress & rozhovor - iDnes

Místo: DOMA - music club (Masarykova 3125/18, 400 01 Ústí nad Labem)
Datum & čas: 7. 11. 2014 (pátek) - 20:00
● Vstup: 150 Kč / předprodej & 200 Kč / na místě (Doma)

PŘEDPRODEJ

: pokladna Muzea (Muzeum města Ústí nad Labem) & Café Max (centrum) & Restaurace PRAHA (Střekov)

KAFKA BAND: „Es war spätabends, als K. ankam." / "Bylo už pozdě večer, když K. dorazil na místo.“
- Těmito slovy otevírá Franz Kafkasvůj magický nedokončený román Zámek.

Kafka Band je literárně-hudební projekt z Prahy, který k příběhu o bloudění zeměměřiče K. natočil soundtrack. V únoru 2014 vychází u Supraphonu na albu Das Schloss / Zámek.

Deska obsahuje deset skladeb, deset příběhů z Kafkova románu. Písničky vzešly přímo ze stránek knihy. Němčina se tu proplétá s češtinou, recitace se zpěvem, rock s popem a folkem a hospodským šramlem, jaký možná zimou prokřehlého zeměměřiče K. uvítal v románové hospodě U Mostu.

Ve skupině se ke spolupráci znovu sešli výtvarník a zpěvák Jaromír 99 a spisovatel Jaroslav Rudiš, autoři kultovní komiksové trilogie Alois Nebel, jejíž mezinárodně úspěšná filmová adaptace byla oceněná Evropskou filmovou cenou. Zatímco Jaromír 99 zpívá, Rudiš čte a recituje. Společně také vybrali a upravili Kafkovy texty. Do kapely pak pozvali přední české hudebníky. Na kytaru hraje Dušan Neuwerth, na baskytaru a mandolínu a.m.almela, na klávesy Jiří Hradil a na bicí a perkuse Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth. O videoprojekce se stará Clad. (zdroj: fb)

Akci pořádá Collegium Bohemicum, o.p.s. ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem za podpory Goethe-Institutu Praha a Ministerstva kultury ČR.